Činnosť DHZ Sobotište môžme zhrnúť do štyroch základných okruhov:

1. preventívna

Tu sa pravidelne venujeme agitačnej a kontrolnej činnosti v oblasti protipožiarnej ochrany. Vykonávajú sa kontroly v rodinných domoch a firmách, kde sú kontrolované elektrické spotrebiče, topné telesá, komíny, kôlne.

2. kultúrno - spoločenská

Pre členov ale aj nečlenov organizujeme podujatia ako napríklad Mikuláš.

3. športová

Táto činnosť najviac zamestnáva členov DHZ Sobotište. Vďaka dlhoročnej činnosti v tomto okruhu si družstvá žien a mužov vybudovali silnú pozíciu v rámci okresých súťaží OV DPO Senica. Družstvo mužov je trojnásobným víťazom Republikového kola previerok pripravenosti DHZ. Ani ženy sa nemajú za čo hambiť o čom veľavravne napovie foto úspechov družstiev DHZ Sobotište.

Poháre sú výsledkom družstiev mužov, žien, mužov nad 35 rokov a mladých hasičov v súťaži Plameň.

4. represívna

Jednotka OHZ Sobotište sa pravideľne zúčastňuje na taktických cvičeniach okrsku Sobotište /DHZ Sobotište, DHZ Podbranč Dolná dolina, DHZ Podbranč Horná dolina/. Silná spolupráca s HaZZ Senica vyúsťuje do spoločných cvičení v rámci okresu a kraja. Členovia sa pravideľne preškolujú zo  zákonov a vyhlášok na úseku ochrany pred požiarmi, poskytovania prvej pomoci, práce s pridelenou technikou. Vykonáva sa zásahová činnosť pri požiaroch, dopravných nehodách, živelných pohromách.